۱۲ تير ۱۳۸۶
عكاسان از مانكن‌ها بد عكس می‌گیرند
 روزنامه سرمایه - عكاسان اجازهء‌ عكاسی از شوی زندهء لباس جشنوارهء «زنان سرزمین من» را ندارند چون بد عكس می‌گیرند.» این را فرحناز قندفروش،دبیر جشنوارهء بین‌المللی «زنان سرزمین من» در برابر اعتراض جمعی از عكاسان خبری از منع ورودشان به سالن شوی زندهء لباس،می‌گوید.

دومین جشنوارهء بین‌المللی زنان سرزمین من از روز شنبه آغاز به كار كرد و از روز دوم «شوی زنده» را بدون حضور عكاسان برگزار كرد و قرار است هر روز از ساعت 14 در محل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شوی زندهء لباس،فقط با حضور خانم‌ها اجرا شود

حسین سلمانزاده، عكاس خبرگزاری فارس معتقد است: «بهترین شیوه برای مقابله با محدودیت عكاسان و تكرار آن، تحریم كردن شوهای لباس و برنامه‌هایی از این دست از جانب عكاسان مطبوعات است.»

او می‌گوید: «برگزاركنندگان این برنامه‌ها باید جرات انعكاس آن را هم داشته باشند و به این مهم توجه كنند كه هر عكاس دیدگاه خودش را دارد. مانكن‌ها كه حجاب اسلامی را رعایت كرده‌اند پس نباید مانعی برای تصویربرداری از آنان وجود داشته باشد. مسوولان هم نباید با این تصور كه ممكن است اتفاقی بیفتد مانع از انعكاس آن شوند.

ادامه

 

 

 

An Iranian woman dresses a mannequin with a traditional Islamic black chador during the "Women From My Homeland" fashion festival in Tehran, 30 June 2007. The 10-day festival includes Islamic fashion shows and exhibitions. AFP PHOTO/BEHROUZ MEHRI

هیچ نظری برای این مطلب وارد نشده است!